Programové rozložení po změnách v kabelové televizi objasněno

ZKTV uveřejnila programové rozložení po přechodu na DVB-T2. Jak jsem již předpokládal v minulém příspěvku, základní programy se vytáhnou z rozšířené nabídky ve vysokém rozlišení. Dojde tedy k razantnímu zlepšení dosavadních služeb. Je možné, že se to ale negativně promítne na ceně. Přechod je naplánován na pondělí 3. února 2020.

V normě DVB-T – tedy té současné – zůstanou tyto programy:
– veškeré stanice České televize
– Nova, Nova Cinema a Nova Action
– Prima, Prima COOL, Prima MAX, Prima ZOOM a Prima LOVE
– TV Barrandov a Kino Barrandov
– STV1 a STV2
(všechny výše uvedené, kromě Prima LOVE, v HD kvalitě)
– všechny stanice z rozšířené programové nabídky
– vysílání ZKTV v digitální formě (konečně)
K příjmu těchto stanic nebude potřeba přijímač DVB-T2, bude fungovat dosavadní, stačí jen přeladit. Někteří zákazníci mohou být ale vlastníky starších zařízení, na kterých nemusí HD vysílání fungovat. Funkčnost si ale můžete snadno ověřit nalazením slovenské Jednotky nebo Dvojky (k10), jestli nefungují, bude potřeba zařízení nové.

Pokud ale toužíte po příjmu většího spektra programů, budete se muset smířit s potřebou DVB-T2 příjimače. Právě tato norma umožní příjem dalších desítek programů, které ve staré normě nadále nenaladíte, jsou to:
– Prima +1, Prima KRIMI, Prima Comedy Central, CNN Prima NEWS
– Nova 2, Nova Gold
– Barrandov KRIMI
– Óčko a Óčko STAR
– Šlágr
– TV Noe a Televize Seznam
– RELAX, REBEL a RETRO Music
– CS Mystery (původně KinoSvět) a JOJ Family
– TV ZAK a regionalnitelevize.cz
– Galerie, Klenot TV a ABC TV
– veškeré německé stanice
Právě u německých stanic se jejich počet oproti stávajícímu stavu téměř zčtyřnásobí a všechny budou dostupné v HD kvalitě.

Analog se omezí jen na pár vybraných stanic, nejspíš už ale v budoucnu zanikne úplně. Pokud ještě tuto prastarou normu na své prehistorické televizi využíváte, je čas na nákup nové, popř. set-top-boxu – přinejlepším už s DVB-T2, ať si můžete svou televizi vychutnat naplno. Jednejte ale co nejrychleji, času už moc nezbývá. Při nákupu sledujte zlatou nálepku „DVB-T2 ověřeno“, která vám zajistí 100% funkčnost s novým vysíláním. Pokud si nejste jisti, zda vaše současné zařízení novou normu podporuje, můžete si jej ověřit na stránkách dvbt2overeno.cz.

Všechny informace o kanálech, na kterých budou stanice dostupné po změnách, naleznete již teď TADY. Díky zveřejněné tabulce přidávám poprvé v historii tohoto webu i rozšířenou programovou nabídku, protože mám přístup pouze k té základní.

O dalších novinkách vás budu samozřejmě opět informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..