Výluka vysílače Plzeň – Krašov a vysílání kabelové televize

Ve středu 26. srpna dojde k plánované výluce vysílače Plzeň – Krašov, a to v době mezi 6. a 15. hodinou. Týká se všech domácností, které mají televizní anténu natočenou přibližně směrem na Planou, a také zákazníků kabelové televize, kteří jsou vybaveni DVB-T2 televizí nebo set-top boxem.

V uvedenou dobu nebude možné přes pozemní vysílání sledovat:
– stanice Multiplexu 21 (veškeré stanice ČT) na k26
– stanice Přechodové sítě 12 (Nova a Nova Cinema, všechny stanice Primy, Barrandova, Óčka, Šlágru, Noe TV a Televize Seznam) na k34.
– stanice Multiplexu 23 (Nova a Nova Cinema, všechny stanice Barrandova, Šlágru, Noe TV, Televize Seznam HD a NASA TV UHD) na k31.
Nova se dá v době trvání výluky jako jediná z výše zmíněných sledovat prostřednictvím Multiplexu 24 na k45 z rapotínského, nebo na k43 z plzeňského vysílače, kterého je součástí.

V rámci kabelové televize nebude možné sledovat:
– Multiplex 21 (všechny stanice ČT s přídomkem „| T2“) na k21
– stanice Přechodové sítě 12 (Nova a Nova Cinema, všechny stanice Primy, Barrandova, Óčka, Šlágru, Noe TV a Televize Seznam ve standardním rozlišení s přídomkem „| T2“ či „| P“ na k22. Většina dotčených stanic se v kabelové televizi nachází také v HD verzi nebo alespoň bez „| T2“ nebo „| P“ a těch se výluka netýká. Úplně nedostupné budou tedy jen stanice ČT3, Prima +1, Barrandov Krimi, Televize Seznam, Šlágr, Óčko a Óčko Star.

Výluka se dotkne v době mezi 10. a 15. hodinou i vysílání rozhlasového, nebude možné naladit:
– ČRo Radiožurnál (89.1 MHz)
– ČRo Dvojka (101.7 MHz)
– ČRo Vltava (95.6 MHz)
– Impuls (91.4 MHz)
– Frekvence 1 (104.1 MHz)
Díky výhodné poloze Tachova je možné všechny výše zmíněné stanice zachytit i z jiných vysílačů. ČRo Radiožurnál třeba z Domažlic na 98 MHz, ČRo Dvojku na 90.3 MHz, ČRo Vltavu na 88.6 MHz, Impuls na 94 MHz a Frekvenci 1 na 103.8 MHz. Další alternativní frekvence můžete najít tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..